A61/500
LEKANIS S DELFÍNY
patrně 19. stol.
Antikizující nádoba, dvouuchá, na vyšší patce, s kónickým víkem v podobě obráceného poháru, ve stylu atické červenofigurové keramiky z ca 5. stol. př. n. l., pálená hlína s reliéfním dekorem Nereovny s trojicí delfínů na víku, černě glazováno, zlaceno.
Ø 20 cm, celková v. 21 cm.
Neznačeno.
Stav restaurováno.