A61/535
VÁZA V MONTÁŽI
Francie, 19. / 20. stol.
Velká dekorativní váza ve stylu slavné sèvreské produkce, zvonovitý tvar s klenutým víkem, na vyšší patce, osazeno v bronzové montáži florálního tvarosloví s úchyty v podobě karyatid a soklem, bílý porcelán zdobený kobaltovým fondem a pestrou malbou výjevu Amfitríty jedoucí po mořské hladině na delfínu, doprovázené trojicí amorů, na protilehlé straně říční krajinou a florálními motivy na víku a patce, zlacená štafáž.
V. 72 cm.
Značeno modře psanou apokryfní značkou "Sèvres".