A61/609
INTARZOVANÝ JÍDELNÍ STŮL
Itálie
17. / 18. - 19. stol.
Stůl s původní, po stranách prohýbanou barokní deskou, zdobenou intarzií z topolového, růžového a javorového dřeva a kosti s motivy květin, rozvilin a ptáčků, inspirovanými holandským nábytkem 17. stol. Na čtyřech nohách soustružených do šroubovice, s dvěma příčnými a jednou podélnou trnoží. Spodní část stolu - pozdější doplněk z 19. stol. 67x107x83 cm.
Stav A-B.
Horní deska v původním stavu, spodní stav A.