A61/803
VYUČOVÁNÍ PANNY MARIE
České země
zač. 19. stol.
Komorní plastika v rustikálním pojetí, zpracovaná ve vysokém reliéfu a určená pro čelní pohled, představuje sousoší sv. Anny vyučující malou Pannu Marii z rozevřené knihy, kterou drží ve své pravé ruce. Dřevo, polychromie, zlacení, osazeno na černě lakovaném profilovaném podstavci obdélného půdorysu, celková v. 23 cm, figura 20 cm.
Stav C.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2017.