Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Čeští brouci

A62/012

Josef Kliment (1859-1927)

Vladimír Zoufal (1856-1932)

ČEŠTÍ BROUCI

1899
Vel. 4°, 811 s. Polokožená vazba se zlaceným hřbetem. Na titulní straně ustřižený roh a ručně vepsaná provenience. „Čeští brouci. Dílo o broucích Čech, Moravy a Slezska (Přírodopis brouků střední Evropy). Obsahuje 69 řádů, 251 čeleď, 1002 rody, 5181 druh (odrůdu a odchylku). Se 2481 vyobrazeními brouků na 46 barvotiskových tabelích, 4 litografovanými tabulkami ku části všeobecné. Sepsal Josef Kliment, učitel měšťanské školy v Německém Brodě. Obrazy maloval Vladimír Zoufal, profesor v Prostějově. Ku spisu jsou přiloženy 44 listy štítků českolatinských jmen popsaných jedinců. Nákladem a vydáním spisovatele. V Německém Brodě. 1899. Tisk Františka Riedla, dříve Albert F. Riedl, v Německém Brodě.“

Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Vydražená cena: 1 500 Kč