Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Štramberk

A62/042

August Carl Haun (1815-1894)

ŠTRAMBERK

Litografie na papíře, 195x265 mm, sign. vlevo dole „Haun“.

August Carl Haun - německý malíř a grafik, jeden z autorů alba vedut českého království, vydaného nakladatelem Eduardem Hölzelem v roce 1864 ve spolupráci s malíři, kreslíři a litografy A. Haunem, Františkem Kalivodou a Edvardem Heroldem. Jednalo se o soubor 48 litografií s názvem "Malerisch-historisches Album des Königreichs Böhmen", doprovázených úvodním textem Ferdinanda B. Mikovce a zachycujících významná města, hrady, zámky či jiná místa českých zemí.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.