Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stromy ve městě

A62/256

Karel Kryl (1919-1978)

STROMY VE MĚSTĚ

1963
Olej na překližce, 56,5x41,5 (výřez pasparty), sign. a dat. vlevo dole „K. Kryl 63“. Na zadní straně opatřeno štítkem se jménem autora. Paspartováno, rámováno. Stav A.

Krylovým oblíbeným tématem byly domy na brněnské periferii, postupně při zobrazení architektury přecházel od realismu k výraznému zjednodušení a plošné stylizaci, následně rozšiřoval svůj okruh námětů. Kladl důraz na vztahy barevných ploch, vymezoval geometricky strohé formy výraznými tmavými konturami. Karel Kryl ovládal množství různorodých technik, kresbu, akvarel, olejomalbu, vytvářel i plastiky a reliéfy, navrhoval vitráže, mozaiky i monumentální kompozice v architektuře. Malbu studoval soukromě u prof. Šindeláře a sochaře Kapinuse. Celý život působil v Brně, byl členem umělecké skupiny M-Brno a Sdružení Q Brno.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.