Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Empírové krbové hodiny

A62/302

EMPÍROVÉ KRBOVÉ HODINY

Rakousko, Vídeň, počátek 19. stol.
Krbové hodiny ze zlaceného a patinovaného bronzu s postavou bohyně Venuše na voze taženém labutí, s hracím strojkem v soklu. Kopie oblíbeného pařížského modelu hodin, vykazující drobné odchylky od předlohy, na hracím strojku značeno: "A Ulbrich in Wien". Čtvrťové hodiny s bitím do spirál. Chybí kyvadlo, hrací strojek funkční, valčíková melodie. Stav C.