A62/321
DÁMSKÝ KABINET
Německo,
19. stol.
Dámský kabinet ze smrkového dřeva, dýhovaný, na vnějším povrchu ebonizovaný, na stolku s tordovanými nohami a trnoží. Klasická forma kabinetu s černým povrchem lištovaným vlnitými lištami, s interiérem zdobeným florální intarzií z ořechového dřeva a kosti s javorovými linkami. Odklopná horní deska kryje prostor falešných zásuvek, vnitřní fasáda členěná na dvířka sekretáře se dvěma řadami zásuvek po stranách a jednou naspodu. Stůl 77x43x80,5 cm. Kabinet 63x31x58,5 cm.
Stav C.