Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Toaletní stolek empír

A62/330

TOALETNÍ STOLEK EMPÍR

Rakousko, Vídeň, po r. 1800
Elegantní dámský stolek s výklopnou horní deskou. Smrkové a javorové dřevo, ebonizované a dýhované švestkovou dýhou. Horní kazeta s deskou na pantech je nesena čtyřmi úzce kónickými, nad zemí prohnutými nohami, spojenými deskovou trnoží. Interiér, nesoucí na vnitřní straně desky zrcadlo, je proveden v leštěném javoru. Výjimečnou eleganci kusu podtrhují dřevěné zlacené růžice na nároží. 58x46,5x78 cm. Stav B. Z majetku paní V.