Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Salonní stolek ve stylu Ludvíka XVI.

A62/331

SALONNÍ STOLEK VE STYLU LUDVÍKA XVI.

Francie, 70. - 80. léta 19. stol.
Salonní servírovací stolek s mramorovou horní deskou. Bronzová konstrukce se železnými výztuhami, dub, mahagon a zlacený bronz. Velmi kvalitní představitel vysoké úrovně francouzského nábytkářství poslední třetiny 19. století. Stolek s deskou, nesenou čtveřicí karyatid ze zlaceného bronzu, je pod vrcholovou hranou zdoben pásy ze stejného materiálu, zlacené jsou i konstrukční prvky z bronzu, nesoucí spodní, odkládací mramorovou desku. 87x54x70(v.) cm. Stav B. Drobné oděrky a oxidace, prasklý roh horní desky.. Z majetku paní V.