A62/525
ŠLECHTIC U KOLOVRÁTKU
Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur
návrh patrně J. J. Kändler pro míšeňskou porcelánku, protějškem je zřejmě dáma u stolu s kolovrátkem téhož autora,1844
Plastika představuje rokokového šlechtice, sedícího při navíjení příze u stolku s rozevřenou knihou a košíkem s hotovou prací, pokrytém přehozenou drapérií s krajkovým lemem, jakým je ozdobena i mužova vesta. Bílý porcelán, pestře malováno, tónovaný inkarnát, zlacené detaily, nízký oválný sokl s reliéfními rokaji.
V. 16 cm.
Vtlačená značka štítu a trojmístný letopočet.
Stav restaurováno.