Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Šlechtic u kolovrátku

A62/525

ŠLECHTIC U KOLOVRÁTKU

Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur návrh patrně J. J. Kändler pro míšeňskou porcelánku, protějškem je zřejmě dáma u stolu s kolovrátkem téhož autora,1844
Plastika představuje rokokového šlechtice, sedícího při navíjení příze u stolku s rozevřenou knihou a košíkem s hotovou prací, pokrytém přehozenou drapérií s krajkovým lemem, jakým je ozdobena i mužova vesta. Bílý porcelán, pestře malováno, tónovaný inkarnát, zlacené detaily, nízký oválný sokl s reliéfními rokaji. V. 16 cm. Vtlačená značka štítu a trojmístný letopočet. Stav restaurováno.