Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Figurální slánka

A62/527

FIGURÁLNÍ SLÁNKA

Německo, Míšeň, Königlich Sächsische Porzellan-Manufaktur 1815-1924
Slánka s oválnou miskou na nízkém ozdobném soklu v rokokovém tvarosloví, doprovázená figurou sedícího kavalíra. Bílý porcelán, barevně malováno v pastelových tónech, tónovaný inkarnát, miska s pestrými květy a hmyzem v interiéru a aplikovanými kvítky na vnějších stěnách, zlacené detaily. D. 17 cm, v. 12,4  cm. Modrá podglazurní Schwertermarke, psané číslo malíře "62.". Stav restaurováno.