A62/532
Ferdinand Liebermann (1883-1941)
"DVĚ PRINCEZNY" A VÁZA
Německo, Selb, Ph. Rosenthal & Co.
1924 (návrh 1919) a 1929
Plastika klečící princezny se zlatým míčkem v levé ruce a kachničkou u nohou, na vyšším kruhovém soklu imitujícím terén, bílý porcelán, barevně malováno v tónech modré, zelené a hnědé, tónovaný inkarnát, zlacené detaily, zezadu na plintu signováno: "FERD. LIEBERMANN", vtlačené číslo modelu "K.537.". Spolu: zvonovitá váza v artdecovém tvarosloví, na vyšší patce s reliéfním florálním dekorem, zdobená zeleným fondem a zlacenými linkami, vtlačené číslo modelu "252/1".
V. 14 cm a 14,5 cm.
Zeleně tištěné podglazurní značky "Rosenthal SELB-BAVARIA", v případě vázy ještě "Modell von Ph. Rosenthal".
Lit.: D. Struss: Rosenthal. Service, Figuren, Zier- und Kunstobjekte, Augsburg 1995, s. 45.
Ferdinand Liebermann - významný německý sochař začátku 20. stol. Věnoval se plastice spojené s architekturou a památkové péči. Pro firmu Rosenthal pracoval od roku 1909 a patřil k nejaktivnějším modelérům Kunstabteilung Werk Selb. K jeho nejznámějším návrhům se řadí Filozofická disputace.