Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Váza "Unter Rosen"

A62/542

VÁZA "UNTER ROSEN"

Čechy, Karlovarsko, Gustav Schmieger & Söhne, malírna porcelánu, Krásno nad Teplou (Schönfeld), po r. 1921
Dekorativní váza tvaru amfory se dvěma převýšenými uchy a víčkem, na vyšším kvadratickém soklu, bílý porcelán zdobený lososově růžovým fondem, na těle vázy výjevy s dvojicemi antikizujících ženských postav mezi růžemi a s amorem, malovaných v pastelových tónech, bohatá zlacená štafáž, částečně reliéfní, signováno "Schuler". V. 32 cm. Tištěná značka štítu, psaný název dekoru. Stav A/B. Jemná krakeláž v ploše malby.