Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice šálků

A62/545

DVOJICE ŠÁLKŮ

Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur 1787 a 1. pol. 19. stol.
Subtilní zvonovitý šálek s dvojitým propleteným uchem a hlubším podšálkem, bílý porcelán, zlacený interiér šálku, na pohledové straně pestře malované iniciály z drobných kvítků: "G" (šálek) a "A" (talířek), nad nimi věneček, zlacené bordury. Spolu: kónický šálek s převýšeným volutovým uchem a hlubším podšálkem, bílý porcelán s jemnou reliéfní bordurou, zdobeno kobaltovým fondem, na pohledové straně medailon s výjevem spícího dítěte s psíkem, v zrcadle talířku symbolické motivy, bohatě zlaceno. V. šálků 6 cm a 10,4 cm, Ø talířků 13,5 cm a 16 cm. Modrý podglazurní Bindenschild s tečkou u vrcholu, vtlačený letopočet "87" a č. "39" (šálek) a "24" (podšálek), 2. šálek neznačen. Stav restaurováno. Z majetku paní V.