A62/549
ČAJOVÁ KONVICE
Čechy, 2. třetina 19. stol.
Nízká široká konvice na čaj v dynamickém tvarosloví druhého rokoka, na vyšší ozdobně vykrojené patce a s převýšeným boltcovým uchem, bílý porcelán, reliéfní dekor, na výduti pestře malované kytice květů, bohatá zlacená štafáž.
V. 17,3 cm.
Rytá značka psacího písmene "D".
Z majetku paní V.