A62/550
NÁPOJOVÁ SOUPRAVA
Čechy, 2. pol. 19. stol.
Souprava čajové konvice, mléčenky, cukřenky hruškovitých tvarů na nízké patce a čtyř zvonovitých šálků s podšálky, bílý porcelán, zdobeno světle modrým fondem, na výduti malováno pestrými kyticemi květů v oválných medailonech, zlacená štafáž.
V. max. 24 cm (konvice), 18,5 cm mléčenka, 17 cm cukřenka, 7,3 cm šálky, Ø 15 cm podšálky.
Značeno zlatě psaným číslem "899".
Stav A-C.
Z majetku paní V.