Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Omáčník a mísa

A62/552

OMÁČNÍK A MÍSA

Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur 2. pol. 18. - zač. 19. stol.
Omáčník protáhle elipsovitého tvaru s dvojicí protilehlých uch, na nízké oválné patce, bílý porcelán zdobený malovanými karmínovými květy se zelenými lístky. Zn. pod glazurou modrým štítem. Spolu: miska na bujón s víkem a dvojicí akantových uch, bílý porcelán, podglazurním kobaltem tzv. vídeňský dekor, přes něj zlacená štafáž a pestře malované motivy květin a ptáčků, na víku plastický úchyt v podobě jahody se stonkem a lístky. 24,5x16x7,5 cm, Ø 14 cm, v. 13 cm. Značeno modře štítem pod glazurou, v 1. příp. také vtlačené "D" a trojmístný letopočet "826", v 2. př. vtlač. č. "7". Stav restaurováno. Z majetku paní V.