A62/558
TALÍŘ A MÍSA
Německo, Potschappel, Carl Thieme, a Plaue, Schierholz, 19. / 20. stol.
Dekorativní porcelánový talíř kruhového tvaru s reliéfními a pestře malovanými florálními motivy, v zrcadle heraldický motiv přilby s přikrývadly a klenotem: okřídlenou figurou lovce s lukem, zlacené detaily. - Porcelánová miska kruhového půdorysu se stěnami prolamovanými v dezénu košíkového pletiva, v zrcadle pestře malováno květinovými motivy na glazuře, zlacení.
Ø 25,8 cm a 16,6 cm, v. 5,5 cm.
Značeno podglazurním kobaltem "N" s korunou; modře tištěná značka štítu s trojicí bukových listů a korunou.
Z majetku paní V.