Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Sada šperků s granáty a kolier s almandiny

A62/611

SADA ŠPERKŮ S GRANÁTY A KOLIER S ALMANDINY

Československo, patrně Jablonec nad Nisou, Jablonecká bižuterie a Rakousko-Uhersko, Praha
Stříbrný náramek osazený v každém z 19 článků trojicí drobných pyropů, puncovní značka S-67, výrobní značka "JB". - Prsten a spona do vlasů z obecného kovu, osazeno broušenými českými granáty různých velikostí, neznačeno. - Náhrdelník ze žlutého zlata v secesním tvarosloví, tvořený jemným řetízkem a závěsem osazeným 5 velkými a 6 drobnými almandiny a trojicí perliček, kroužkové zapínání, puncovní značka pro menší zboží Z-27. 2 velké kameny prasklé. Ag ryzost 900/1000. Au ryzost 580/1000. Celková (hrubá) hmotnost náramku 10,64 g, d. 19 cm, d. spony 4 cm, celková (hrubá) hmotnost 6,11 g, d. řetízku 39 cm, d. závěsu 4,3 cm Velikost prstenu: 55 Stav A-B.