A62/717
MADONA S DÍTĚTEM
Německo
18. stol.
Komorní řezba korunované Madony typu Assumpta, stojící v kontrapostu s Ježíškem držícím jablko na levém lokti, v pravé ruce původně držela žezlo, pojednáno jako vysoký reliéf určený pro čelní pohled, zadní strana plastiky je plochá, neopracovaná; dřevo, polychromie, zlacení, mosazná koruna je osázena drobnými perličkami a barevnými sklíčky, v. 23,5 cm.
Stav odpovídající stáří.
Z majetku paní V.