Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Madona s dítětem

A62/717

MADONA S DÍTĚTEM

Německo 18. stol.
Komorní řezba korunované Madony typu Assumpta, stojící v kontrapostu s Ježíškem držícím jablko na levém lokti, v pravé ruce původně držela žezlo, pojednáno jako vysoký reliéf určený pro čelní pohled, zadní strana plastiky je plochá, neopracovaná; dřevo, polychromie, zlacení, mosazná koruna je osázena drobnými perličkami a barevnými sklíčky, v. 23,5 cm. Stav odpovídající stáří. Z majetku paní V.