A62/719
PANNA MARIA SVATOHORSKÁ
Čechy
1. pol. 19. stol.
Komorní lidová dřevořezba, zrcadlově obrácená kopie milostné sochy Panny Marie Příbramské na nízkém trojúhelném soklu, na její pravé paži sedí Ježíšek, kterého přidržuje levicí, hlavy obou postav nesou mohutné bronzované koruny. Řezba je pojednána jako vysoký reliéf, koncipována pro čelní pohled, zadní strana je plochá, opatřená závěsem a reziduem voskové pečetě. Dřevo, polychromie, zlacení, v. 40 cm.
Stav restaurováno.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2018.