Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Trojice lidových řezeb

A62/721

TROJICE LIDOVÝCH ŘEZEB

Čechy 19. stol.
Trojice komorních lidových dřevořezeb, variace na milostnou sochu Panny Marie Příbramské s Ježíškem v náručí, figura na podstavci je vždy pojednána jako vysoký reliéf, koncipována pro čelní pohled, zadní strana v jednom případě s reziduem voskové pečetě, dřevo, polychromie, zlacení, v. 11 cm a 24,5 cm (2x). Stav restaurováno. Z majetku paní V.