A62/848
CÍNOVÝ KORBEL A NÁDRŽKA K LAVABU
Německo, Pirna, Carl Adolph Böhmer (1823-1860)
18,19. stol.
Cínová holba cylindrického tvaru s rozšířenou základnou a víkem na pantu ukončeném vázovitou palečnicí, gravírovaný vlnovkový a florální dekor s německým nápisem v kartuši na pohledové straně: "Zwei Herzen nicht zu tren(n)en sind / Wen Gott mit Liebe sie verbind.", v. 23 cm, značeno výrobcem na spodní straně víka. Nádoba lavaba s volným víkem s balustrovou úchytkou na vrcholu, vpředu zaoblená, se dvěma plastickými uchy na zadní straně a mosazným kohoutem, 22,5x22,5x15 cm, neznačeno (18. stol.).
Stav odpovídající stáří.
D. Stará, Zinnmarken aus aller Welt, Augsburg 1992, č. 459.