Facebook Instagram


Hlavní stránka > Aukce > 63. Fotografie a práce na papíře > Malostranské střechy

A63/020

↑ Zpět na položky « »

Jaroslav Kysela (1913-2004)

MALOSTRANSKÉ STŘECHY

1929
Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 112x169 mm. Verso tužkou č. "2.)", název díla, technické poznámky, datace a podpis autora, barevnou tužkou č. "127". Stav A.
V tmavých partiích slabě vystupující stříbro.

Český lékař, publicista a fotograf, člen ČKFA. Po absolvování reálného gymnázia se vyučil u Josefa Sudka, poté absolvoval Státní grafickou školu v Praze. Stal se spoluzakladatelem první pobočky ČFS v Brandýse nad Labem. Své práce vystavoval na několika samostatných i kolektivních přehlídkách. Po druhé světové válce vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a živil se jako oftalmolog. Jeho práce vycházejí z puristického piktorialismu, ve 30. a zejména 40. letech patřil mezi nejlepší amatérské fotografy v českém prostředí. Jeho práce jsou mimořádně řemeslně i výtvarně kultivované. Pracoval i s infrafotografií a Sabatierovým efektem. Část díla ztracena v roce 1942, od 50. let klesá intenzita tvorby.


Tato aukční položka byla dražena před více než rokem, údaje jsou dostupné pouze pro přihlášené zákazníky. Pokud dosud nemáte svůj účet, můžete si jej zaregistrovat .
Kontaktní údaje
Váš dotaz
↑ Zpět na položky « »