Hlavní stránka > Aukce > 63. Fotografie a práce na papíře > Olomouc - zima v Michalském výpadě

A63/120

Antonín Gribovský (1933-1989)

OLOMOUC - ZIMA V MICHALSKÉM VÝPADĚ

60. - 70. léta 20. stol.
Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 209x171 mm (230x171 mm). Verso značeno autorským razítkem, kuličkovým perem název díla, další poznámky tužkou. Stav A/B.
Pokrčený levý dolní roh - mimo obrazovou plochu.

Antonín Gribovský - český fotograf a výtvarník. Narodil se v Brně, vyučil se strojním zámečníkem a pracoval ve Zbrojovce. Dále se učil u brněnského sochaře a řezbáře Jana Vaňka a od poloviny 20. století se věnoval výtvarné práci, fotografoval a knižně publikoval své snímky především z moravských krajů. Byl členem např. tvůrčí skupiny DOFO, založené roku 1958 v Olomouci, kde v závěru svého života působil a také zemřel, dále Tvůrčí skupiny Máj 57, Klubu fotografů města Brna a SČVU.