Hlavní stránka > Aukce > 63. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Newyorská ulice večer

A63/211

František Tavík Šimon (1877-1942)

NEWYORSKÁ ULICE VEČER

1927
Barevný lept na ručním papíru s vodoznakem Holland, 436x335 mm (598x444 mm), vpravo dole pod obrazem tužkou signováno "T. F. Šimon", vlevo dole značeno autorským razítkem a tužkou: "épr. d`artiste". V soupisu grafického díla uvedeno pod č. 462. Srov.: sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. C 4772.

František Tavík Šimon - pražský malíř a grafik. Studoval na pražské akademii u prof. Pirnera. V téže době absolvoval balkánský studijní pobyt. Následovala řada dalších cest po Evropě, mocně jej ovlivnila především Paříž (v oblasti grafiky). Vydal se dokonce na cestu kolem světa (navštívil mj. Japonsko, Čínu, Indii, Cejlon). František Tavík Šimon - pražský malíř a grafik. Studoval na pražské akademii u prof. Pirnera. V téže době absolvoval balkánský studijní pobyt. Následovala řada dalších cest po Evropě, mocně jej ovlivnila především Paříž (v oblasti grafiky). Vydal se dokonce na cestu kolem světa (navštívil mj. Japonsko, Čínu, Indii, Cejlon).

Vyvolávací cena: 50 000 Kč