Hlavní stránka > Aukce > 63. Fotografie a práce na papíře > Symbolistní portrét

A63/227

Ludvík Kuba (1863-1956)

SYMBOLISTNÍ PORTRÉT

1898
Kresba uhlem na papíru, 475x245 mm (výřez pasparty), recto vpravo dole barevnou tuší signováno, datováno a dedikováno (nečitelně), tužkou vpravo dole monogram. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Ludvík Kuba - malíř impresionistických krajin, portrétů a zátiší, folklorista, hudebník. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Maxmiliána Pirnera, na École Julian v Paříži a v Mnichově. Vystavoval ve Vídni, Budyšíně, Praze a Brně.