Hlavní stránka > Aukce > 63. Fotografie a práce na papíře > Portrét podplukovníka Alexandera Faira

A63/229

Neznámý autor

PORTRÉT PODPLUKOVNÍKA ALEXANDERA FAIRA

1834
Miniaturní podobizna muže v uniformě vyššího důstojníka anglické armády, dle přípisu podplukovníka 10. regimentu domorodé pěchoty z Madrasu, Alexandera Faira. Kvaš na slonovině, 100x75 mm. Rámováno, zaskleno. Na podkladu značeno tužkou: "Painted by (?) Barber 1834". Spolu: nominační listina heraldické kanceláře na společníka (3. stupeň) Řádu lázně s datem vyhotovení 2. 1. 1827. "Alexander Fair, Esquire Lieutenant Colonel of the 10th Regiment of Native Infantry on the Madras Establishment Companion of the Most Honorable Military Order of the Bath. Nominated 26th December 1826."