Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní špindlovky

A64/001

↑ Zpět na položky »

KAPESNÍ ŠPINDLOVKY

Francie, Rennes, Piquet ca 1690
Výjimečně zachovalé kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, krytým na vnější straně černou kůží. Celková (hrubá) hmotnost 133,05 g, Ø 4,5 cm (pouzdro 5,5 cm). Reliéfně zdobený zlacený champlevé ciferník je dělen tmavě modrými římskými číslicemi na vypouklých emailových kartuších a opatřen jednou ocelovou černou ručkou. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, egyptské sloupky, značeno: "PIQVET A RENNES". Stav A. Funkční a jdoucí.

Vyvolávací cena: 50 000 Kč
Vydražená cena: 55 000 Kč