A64/004

KAPESNÍ ŠPINDLOVKY (CIBULE)

Francie, Paříž, Nicolas Gribelin okolo r. 1700
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlacené mosazi s ornamentálním dekorem, na zadní straně ryté iniciály "G. O. B.". Celková (hrubá) hmotnost 142,68 g, Ø 5 cm (pouzdro 6 cm). Reliéfně zdobený ciferník zlaté barvy je dělen černými římskými číslicemi na vypouklých emailových kartuších a opatřen lilia ručkou. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "Gribelin A Paris". Stav B. Funkční a jdoucí.

Nicolas Gribelin (1637-1719) se narodil v Blois jako syn hodináře Abrahama Gribelina. Koncem 17. století byl jedním z nejslavnějších francouzských hodinářů té doby. V roce 1674 byl oceněn titulem "Horloger de Monsieur le Dauphin", tedy syna Ludvíka XIV. Roku 1675 byl přijat ve Faubourg St. Germain jako mistr cechu. Často pracoval společně s André Charlesem Boullem, u něhož nechával zhotovovat skříně svých hodin. Když byly v roce 1689 Dauphinovy hodiny inventarizovány, čtyři z nich byly od Mikuláše Gribelina. Zemřel v roce 1719 v Paříži.

Vyvolávací cena: 45 000 Kč

Pro zadání absenční dražby se nejprve přihlaste nebo zaregistrujte.

Aukční přirážka činí 20 % ke kladívkové ceně.

Písemný limit
Částka v CZK
Telefonní dražba
Podat nabídku