Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní špindlovky

A64/018

KAPESNÍ ŠPINDLOVKY

Anglie, Londýn, John Berry pol. 18. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, po obvodu zdobeným tepanými ornamenty. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí černých ruček a otvorem pro nátah. Celková (hrubá) hmotnost 87,49 g, Ø 3,5 cm ciferník, 4,5 cm pouzdro. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky. Na základně značeno: "John Berry 2386 LONDON", na vnitřní straně pláště mistrovská značka "W.R". Stav restaurováno. Funkční a jdoucí.

John Berry se narodil v roce 1670, v srpnu 1684 vstoupil do učení k významnému tvůrci Johnu Ebsworthovi, v dubnu 1692 byl volný. Je známo, že pracoval v St. Clements Lane, Lombard Street. Byl pomocníkem Clockmakers Company v roce 1717, dohlížitelem v roce 1720 a mistrem v roce 1723.