A64/019

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY

Anglie, Londýn, Joseph Rose & Son 60. léta 18. stol.
Stříbrné kapesní hodinky s ochranným pouzdrem, celková (hrubá) hmotnost 107,56 g, Ø 4 cm (obal Ø 5 cm). Bílý porcelánový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí ozdobných ruček a značen "ROSE LONDON". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, na základně značeno "Joseph Rose & Son / London / 3328". Britské puncovní značky, dále značeno "JS.S". Stav B. Funkční a jdoucí.

Firma Joseph Rose & Son je evidována na Foster Line v Londýně mezi léty 1765 a 1784.