Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté kapesní špindlovky s diamanty

A64/027

ZLATÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY S DIAMANTY

Francie, Paříž, L`Epine 60. / 70. léta 18. stol.
Dámské kapesní hodinky se zlatým pláštěm, celková (hrubá) hmotnost 25,18 g, Ø 3 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí prolamovaných ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, na základně značeno: "L`Epine hger du Roy à Paris". Plášť bohatě zdobený, vykládaný žlutým zlatem, na zadní straně stříbrná florální aplikace osazená diamanty, které lemují taktéž kryt ciferníku. Stav B. Funkční a jdoucí.