Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky

A64/044

KAPESNÍ HODINKY

Švédsko, Norrköping, Wallerius okolo 1800
Kapesní hodinky s pláštěm z bílého kovu, celková (hrubá) hmotnost 108,14 g, Ø 4,3 cm (pouzdro 5,5 cm). Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi, opatřen dvojicí šípových ruček a otvorem pro nátah a značen: "Walleri(us) i NORRKÖPING". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "Wallerius Norköping". Stav B. Funkční a jdoucí.

Další z pokusů švýcarských hodinářů umístit svoji produkci na evropském trhu pod signaturou neexistujících hodinářských mistrů, materiál není zlacený a celková úroveň hodinářské práce je spíše průměrná.