Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky s miniaturou

A64/059

KAPESNÍ HODINKY S MINIATUROU

Francie, Paříž, Robert 18. / 19. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, na zadní straně zdobeným emailovou miniaturou s pastorálním výjevem. Celková (hrubá) hmotnost 96,77 g, Ø 4,1 cm, pouzdro 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen datumářem se samostatnou ručkou, otvorem pro nátah a značen: "Robert A PARIS". Strojek s válečkovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, taktéž značeno výrobcem. Na vnitřní straně pláště značeno: "2 / D.V (s korunkou) / LETON / 12". Stav restaurováno. Funkční a jdoucí, včetně klíčku.