Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky se šatlénem

A64/064

KAPESNÍ HODINKY SE ŠATLÉNEM

Francie / Švýcarsko 1800
Kapesní hodinky s prolamovaným šatlénem ze zlaceného bronzu, celková (hrubá) hmotnost 144,88 g, Ø 4,5 cm. Plášť hodinek s reliéfním dekorem, emaily a barevnými kamínky, na zadní straně motiv kočáru, psa a páru holubic; na vnitřní straně značeno č. 7012. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Stav B. Funkční a jdoucí.