Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky s pouzdrem a šatlénem

A64/065

KAPESNÍ HODINKY S POUZDREM A ŠATLÉNEM

Švýcarsko, Ženeva, Bordier 18. / 19. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, s přivěšeným šatlénem s klíčkem a dalšími ozdobami a s ochranným pouzdrem vykládaným diamanty a reliéfně zdobeným. Celková (hrubá) hmotnost 150,03 g, Ø 3,5 cm, (pouzdro 4 cm). Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvěma ozdobnými ručkami a značen: "Bordier A GENEVE". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, taktéž značeno výrobcem a č. 24749. Plášť na vnitřní straně značen: "FC LETON". Stav B - C. Technicky funkční, včetně klíčku, přetržený řetízek.

Hodinářská dynastie Bordierů se v Ženevě datuje od jejího zakladatele Denise Bordiera, který je uváděn mezi léty 1550-1575, a pokračuje zde až téměř do poloviny 19. století.

Vyvolávací cena: 14 000 Kč
Vydražená cena: 14 000 Kč