Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté bicí kapesní hodinky s pouzdrem

A64/077

ZLATÉ BICÍ KAPESNÍ HODINKY S POUZDREM

Anglie, Lancaster, Thomas Dickinson (1775-1820) 1800
Bicí kapesní hodinky se čtvrťovou repeticí ve zlatém plášti s ornamentálním dekorem po obvodu a vnitřním ochranným pouzdrem proti prachu, celková (hrubá) hmotnost 168,56 g, Ø 4,5 cm (hodinky), 5,5 cm (pouzdro). Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi a opatřen dvojicí ruček ze žlutého kovu. Strojek s anglickým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, setrvačka v diamantovém uložení, dvě bicí kladívka, značeno: "Tho. Dickinson Lancaster No 554". Na vnitřní straně pouzdra anglické puncovní značky a mistrovská zn. "IR". Stav B. Funkční a jdoucí. Výjimečně zachovalé, vlasová trhlina ciferníku mezi číslicemi 7 a 8.