Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky

A64/079

KAPESNÍ HODINKY

Francie, Paříž před r. 1800
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného stříbra, celková (hrubá) hmotnost 102,56 g, Ø 5,3 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvěma černými Breguet ručkami a otvorem pro nátah, značen "Romilly A PARIS". Strojek s vřetenovým krokem, můstek setrvačky ve tvaru ptáčka se vsazeným rubínem na čepu, strojek s krytem proti prachu s tepaným florálním dekorem a skleněnou průhledkou. Strojek značen "Breguet a Paris". Na vnitřní straně pláště značeno sériovým č. 15166 a "JTC". Stav restaurováno. Funkční a jdoucí, včetně klíčku.

Vyvolávací cena: 16 000 Kč