Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky se setrvačkou v ciferníku (visible balance)

A64/083

KAPESNÍ HODINKY SE SETRVAČKOU V CIFERNÍKU (VISIBLE BALANCE)

Francie kolem r. 1800
Kapesní hodinky s pláštěm z bílého kovu (stříbra), značeno: "HRT 6856" a "T13". Celková (hrubá) hmotnost 76,24, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je v horní polovině opatřen vyřezávaným můstkem setrvačky (skeletové provedení), ve spodní části decentralizovaný číselník s arabskými číslicemi a dvojicí černých Breguet ruček, po stranách dvojice zlacených emblémů. Strojek s vřetenovým krokem, gravírovaná základová deska, neznačený. Stav restaurováno. Funkční a jdoucí.

Vyvolávací cena: 15 000 Kč
Vydražená cena: 15 000 Kč