Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky s emaily

A64/085

KAPESNÍ HODINKY S EMAILY

Švýcarsko, Ženeva, Mermillon 1. pol. 19. stol.
Klasicistní kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, zdobeným z obou stran diamanty na ráfku a na zadním víku pestře malovanou miniaturou čtoucí dámy s florální bordurou, celková (hrubá) hmotnost 109,44 g, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny i minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí ozdobných žlutých ruček a otvorem pro nátah, značen: "Mermillon A GENEVE" a v horní polovině zdoben miniaturním stínovým medailonem. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Na vnitřní straně pláště značeno "LETON". Stav B/C. Funkční.

H. Baillie pouze zařazuje toto jméno do Ženevy konce 18. stol.

Vyvolávací cena: 27 000 Kč