Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stříbrné kapesní hodinky malované

A64/086

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY MALOVANÉ

Francie 90. léta 18. stol.
Kapesní hodinky se stříbrným zlaceným pláštěm, celková (hrubá) hmotnost 55,14 g, Ø 4 cm, s ochranným pouzdrem ze zlaceného bronzu. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí žlutých šípových ruček a ve střední části zdoben pestře malovanou miniaturní vedutou přístavu. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, značeno výrobcem. Značka nečitelná. Můstek setrvačky pravděpodobně nepůvodní. Stav B/C. Funkční, jdoucí.

Vyvolávací cena: 9 000 Kč
Vydražená cena: 9 000 Kč