A64/086
STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY MALOVANÉ
Francie
90. léta 18. stol.
Kapesní hodinky se stříbrným zlaceným pláštěm, celková (hrubá) hmotnost 55,14 g, Ø 4 cm, s ochranným pouzdrem ze zlaceného bronzu. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí žlutých šípových ruček a ve střední části zdoben pestře malovanou miniaturní vedutou přístavu. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, značeno výrobcem. Značka nečitelná. Můstek setrvačky pravděpodobně nepůvodní.
Stav B/C.
Funkční, jdoucí.