Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stříbrné kapesní hodinky s pouzdrem ze šagrénové kůže

A64/088

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY S POUZDREM ZE ŠAGRÉNOVÉ KŮŽE

Anglie, Londýn, Harry Potter 1792
Stříbrné kapesní hodinky, celková (hrubá) hmotnost 65,79 g, Ø 4 cm, v ochranném pouzdru ze zlacené mosazi kovu krytém šagrénovou kůží, Ø 4,8 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí prolamovaných ruček ze žlutého kovu a ve střední části zdoben pestře malovanou vedutou. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, značeno: "HARRY POTTER LONDON 233". Na vnitřní straně pláště anglické puncovní značky, mistrovská zn. "WF". Stav B. Funkční a jdoucí, včetně klíčku.

Harry Potter, uváděný v Londýně ve Walworthu, učení dokončil v roce 1761, členem Clockmakers Company se stal v roce 1778, mistr od roku 1795 do roku 1808, byl otcem Harryho Pottera (2.). Ten se stal mistrem v roce 1812 a zcela nečekaně zemřel 30. srpna 1813.