Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté dámské kapesní hodinky

A64/123

ZLATÉ DÁMSKÉ KAPESNÍ HODINKY

Švýcarsko, Le Locle, C. J & A. Perrenoud & Cie 19. / 20. stol.
Zlaté tříplášťové dámské hodinky zdobené na svrchním víku motivem hvězdy vykládaným perlou a diamanty, celková (hrubá) hmotnost 56,51 g, Ø 4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí černých šípových ruček a samostatnou vteřinovkou. Strojek se švýcarským krokem a přidaným čtvrtbicím ústrojím. Na vnitřním plášti značeno: "No 4307 C. J. & A. Perrenoud & Cie LE LOCLE". Stav A. Funkční a jdoucí, bití částečně funkční.

Perrenoud & Cie C. J. & A., Le Locle - založeno 10. 10. 1889 jako výrobce hodinek.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč
Vydražená cena: 32 000 Kč