Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté kapesní hodinky bicí

A64/130

ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY BICÍ

80. léta 19. stol.
Zlaté kapesní hodinky se čtvrťovou repeticí. Kovový ciferník ve stříbrné barvě je zdoben gravírováním, uprostřed zasazen drobný bílý emailový číselník dělený černými arabskými číslicemi a opatřený dvojicí černých ruček. Celková (hrubá) hmotnost 69,95 g, Ø 5 cm. Strojek s válečkovým krokem, neznačený. Na vnitřní straně pláště značeno "SG 18K" a č. 75184. Zadní strana pláště je zdobena vsazeným medailonem s miniaturní emailovou malbou přístavního výjevu se stafáží, sign. "Gamel", po obvodu osázeno perličkami. Stav A. Funkční a jdoucí, včetně bicího mechanismu.