A64/136
ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY S VLČÍMI MÁKY
Švýcarsko
zač. 20. stol.
Zlaté kapesní hodinky v secesním tvarosloví, tříplášťové, vnější plášť s gravírovaným a reliéfním dekorem s motivem vlčích máků, na vnitřní straně značeno "18K" a č. "362". Celková (hrubá) hmotnost 101,19 g, Ø 5 cm. Bílý ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny i pro minuty, opatřen dvojicí prolamovaných ruček a samostatnou vteřinovkou. Strojek se švýcarským kotvovým krokem, neznačený.
Funkční a jdoucí.