Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Podlahové hodiny ve stylu Boullé

A64/170

PODLAHOVÉ HODINY VE STYLU BOULLÉ

Francie pol. 19. stol.
Vysoké podlahové hodiny s trojdílnou skříní, zdobenou v těle aplikami ze zlaceného bronzu, stojící na lvích tlapách, v koruně zdobena kartuší s portrétním reliéfem Římana s vavřínovým věncem z profilu. Celoplošně zdobeno marketerií s groteskovým vzorem se stylu André-Charlese Boulleho (1642-1732). Neznačený kyvadlový stroj s kotvovým krokem a půlovým bitím. Ciferník s reliéfním dekorem ze zlaceného bronzu o Ø 227 cm, dělený modrými římskými číslicemi na bílých emailových kartuších pro hodinový a rytými arabskými pro minutový cyklus. Ciferník je prolomen dvěma otvory pro nátah chodu a bití, ocelové prolamované rafie. V. 224 cm. Stav restaurováno. Jdoucí.