A64/177
PORTÁLOVÉ HODINY
Francie
1. pol. 19. stol.
Kyvadlové hodiny ve stylu Ludvíka XVI., zlacený bronz, 41x22x13 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí Breguet ruček a otvorem pro nátah, Ø 8,5 cm, okolo zdoben reliéfními aplikami dvou puttů s rohy hojnosti, vavřínového stromku, dubových ratolestí, hnízda s orlem a mláďaty, dvěma hlavami Medúz u paty portálu a kyvadlem v podobě slunečního kotouče s tváří. Vyšší sokl na půdorysu zašpičatělého oválu, na čtyřech zvonovitých nožkách. Strojek s kotvovým krokem.
Stav restaurováno.
Nefunkční, ulomená páka kotvy.